EASYBREATH® - Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

(9)

1. Na co muszę uważać, używając maski Easybreath®?

Tylko jedno zmartwienie: PIASEK.
- Tak samo jak w przypadku okularów przeciwsłonecznych, należy unikać kontaktu maski Easybreath® z piaskiem. Piasek może porysować szybę w masce.
- Nie wciskaj fajki na siłę, aby ją zatrzasnąć, jeśli do łączenia dostał się piasek. Wypłucz maskę i fajkę przed połączeniem ich ze sobą.
- Piasek może także zablokować pływak znajdujący się wewnątrz fajki. Energicznie przepłucz fajkę lub skorzystaj z klucza, który należy wsunąć w otwory wentylacyjne z tyłu fajki, aby odblokować pływak, i wypłucz fajkę, aby definitywnie usunąć piasek.
Aby na długo zagwarantować działanie wszystkich elementów maski Easybreath®, myj ją ręcznie płynem do naczyń po każdym tygodniu użytkowania i przechowuj ją w przewiewnej siatce.

 

2. Dlaczego istnieją 3 rozmiary dla dorosłych?

EASYBREATH® jest na razie dostępna w 3 rozmiarach dla DOROSŁYCH, co obejmuje około 90% twarzy na całym świecie, męskich i damskich (europejskich, azjatyckich...):
- mały rozmiar dla dorosłych, raczej przeznaczony dla kobiet i nastolatków: S/M

srodki rozmiar dla dorosłych, M/L

- duży rozmiar dla dorosłych, raczej przeznaczony dla mężczyzn: L/XL

3. Jaki rozmiar maski Easybreath® wybrać?

Najlepiej przymierzyć wszystkie 3 rozmiary w sklepie Decathlon. Rozmiar będzie odpowiedni, jeśli po przyciśnięciu maski do twarzy nie ma przerwy pomiędzy podbródkiem a silikonowym fartuchem maski.

Jeśli nie możesz udać się do sklepu i wolisz zamówić maskę EASYBREATH® przez internet (www.decathlon.pl), oto jak możesz wybrać rozmiar, nie wychodząc z domu:
Wybór rozmiaru maski do snorkelingu Easybreath 

Zamknij usta i zmierz odległość pomiędzy zagłębieniem u nasady nosa a dołem podbródka:

Jeśli odległość jest mniejsza niż 10 cm (3,9"), wybierz rozmiar XS

Jeśli odległość jest mniejsza niż 12 cm (4,8"), wybierz rozmiar S/M

Jesli odleftosc jes srodkowy pomiedzy 12 cm (4,8") a 13 (5,1"), wybierz rozmiar M/L

Jeśli odległość jest większa niż 13 cm (5,1"), wybierz rozmiar L/XL

Po otrzymaniu maski Easybreath załóż ją, aby sprawdzić, czy nie ma przestrzeni pomiędzy dołem maski a podbródkiem. (zobacz film poniżej)

4. Moja maska Easybreath® nie jest szczelna

Jest kilka możliwych przyczyn przedostawania się wody do maski:
- Najczęstszą jest zły dobór rozmiaru. Maska Easybreath® jest dostępna w 2 rozmiarach dla dorosłych: S/M dla drobnych twarzy (80% kobiet) i L/XL dla dużych twarzy. Zobacz artykuł na temat doboru rozmiaru
- Uwaga, Panowie, zarost na brodzie może być przyczyną wlewania się wody do maski. Uniemożliwia on szczelne dopasowanie się silikonowego fartucha maski do skóry.
- Osoby o długich włosach powinny uważać, aby włosy nie znalazły się pomiędzy czołem a maską.

5. Pływak w fajce jest zablokowany, co zrobić?

Aby w pełni cieszyć się długotrwałym korzystaniem z maski Easybreath®, unikaj odkładania jej na piasek. Jeśli pływak jest zablokowany, najpewniej ziarenka piasku przedostały się pomiędzy niego a ściankę fajki.

Skorzystaj z klucza, który należy wsunąć w otwory wentylacyjne z tyłu fajki, aby odblokować pływak, i wypłucz fajkę, aby definitywnie usunąć piasek. U dołu strony znajdziesz film z objaśnieniem tej operacji.

6. Dlaczego czasem nie mogę oddychać?

Jeśli wlot powietrza się blokuje, oznacza to, że zbyt mocno odchyliłeś głowę do przodu lub zalała Cię fala. System Dry top stop water maski Easybreath® spełnił swoją rolę, zapobiegając przedostaniu się wody do wewnątrz. Fajka musiała być całkowicie zalana, więc pływak podniósł się do góry, aby ją zatkać.
Gdybyś za bardzo pochylił głowę do przodu w tradycyjnej fajce, niewątpliwie "napiłbyś się" wody.
Prawdą jest jednak, że wszystkie osoby testujące dla nas maskę były zaskoczone tym zjawiskiem za pierwszym razem.

7. Jak dobrze przypiąć fajkę do maski Easybreath®?

Jeśli nie udaje Ci się przypiąć fajki do maski, najprawdopodobniej piasek dostał się do złączki pomiędzy fajką i maską, przy uszczelce, lub do samej fajki. Złączka ta jest bardzo precyzyjnym elementem, który zapewnia doskonałą szczelność pomiędzy fajką i maską.
Jeśli piasek dostał się do wewnątrz, nie próbuj połączyć elementów na siłę. Wypłucz fajkę i maskę, upewnij się, że nie ma już piasku, zanim ponownie spróbujesz spiąć je razem.

8. Dlaczego kiedy oddycham, słychać cichy szmer?

Aby zapobiec parowaniu maski i wpływaniu wody do Easybreath®, jest ona wyposażona w liczne zawory. Kiedy oddychasz, jedne zawory otwierają się, a inne zamykają. To dlatego odgłos oddychania jest lekko wyolbrzymiony. Chodzi o to samo zjawisko, które występuje w automacie do nurkowania.
Odpręż się i oddychaj normalnie, przez nos, aby w pełni korzystać z możliwości podziwiania morskich głębin.

9. Dlaczego woda wlewa się, kiedy próbuję się całkowicie zanurzyć?

Stworzyliśmy technologię Dry top stop water przede wszystkim po to, aby zapobiec wpływaniu wody przez fajkę, kiedy wiatr podrywa wodę, są małe fale na powierzchni lub kiedy użytkownik zbyt mocno pochyli głowę do przodu. W takich warunkach użytkownik mógłby zakrztusić się wodą wlewającą się przez tradycyjną fajkę, a właśnie tego chcemy uniknąć.
System Dry top stop water działa wyłącznie, kiedy fajka i pływak są w pozycji pionowej.
Kiedy nurkujemy pod wodę, w chwili, gdy robimy tzw. "scyzoryk", fajka znajduje się w pozycji poziomej, i właśnie wtedy woda może wlać się do środka.

10. Dlaczego nie można nurkować na bezdechu w masce Easybreath®?

Easybreath® została stworzona do pływania z płetwami po powierzchni (snorkeling), co stanowi 90% przypadków uprawiania tego rodzaju sportów.
Nie można w niej nurkować na bezdechu z kilku powodów:
1) System Dry top nie działa w pozycji poziomej, kiedy robimy "scyzoryk", aby zanurkować pod wodę.
2) Objętość powietrza w masce Easybreath® jest o wiele większa, niż w masce tradycyjnej, powyżej 1 m głębokości nacisk maski na twarz staje się bardzo niekomfortowy.
3) Kiedy nurkujemy bezdechowo, konieczne jest wyrównywanie ciśnienia, czyli ściśnięcie nosa i dmuchnięcie tak, jak przy wydmuchiwaniu nosa przy katarze, aby wyrównać ciśnienie w uszach i zapobiec uszkodzeniu bębenków. W masce Easybreath® jest to niemożliwe, ponieważ nie mamy dostępu do nosa.

11. Czy zarost może przeszkadzać w noszeniu maski?

Tak. Tym, co zapewnia szczelność maski, jest kontakt pomiędzy gładkim fartuchem z silikonu a skórą. Tak jak przy tradycyjnej masce, zarost tworzy mikroprzestrzenie, które pozwalają wodzie przeniknąć do środka.

12. Dlaczego maska paruje?

Wyjątkowy system zapobiegający powstawaniu pary za pomocą wentylacji podczas oddychania działa optymalnie w wodzie ≥ 18°C.
Konieczne jest mycie maski Easybreath® płynem do naczyń po każdym tygodniu użytkowania. W kontakcie ze słoną wodą i słońcem szyba brudzi się i w konsekwencji para zatrzymywana jest w masce.

13. Do czego służy zawór znajdujący się za białą zaślepką u dołu maski?

Ten zawór służy do wylewania wody, która mogłaby się przedostać do maski, bez konieczności jej ściągania. Jeśli masz trochę wody w masce, unieś głowę, a woda automatycznie wyleje się przez ten zawór.

14. Dlaczego pasek jest zbyt luźny?

Jeśli pasek jest zbyt luźny, oznacza to, że jego koniec nie został przewleczony przez elastyczną szlufkę znajdującą się na pasku. U dołu strony znajdziesz film z objaśnieniem tej operacji.

15. Dlaczego maska jest tak duża?

Pierwszy powód jest taki, że duża maska obejmująca całą twarz jest jedynym skutecznym rozwiązaniem, które pozwala zagwarantować spełnienie obietnicy Easybreath®: pole widzenia 180° i oddychanie pod wodą tak naturalne, jak na lądzie.
Drugim powodem jest to, że Easybreath® spełnia liczne normy, w tym tę dla fajek nurkowych i wysiłku oddechowego. Wymiary fajki i białej ramki spełniają te przepisy (norma EN 1972).

16. Dlaczego fajka w masce Easybreath® nie jest dłuższa?

W przeciwieństwie do tego, co myśli większość osób, fajka w Easybreath® wystaje z wody bardziej niż tradycyjna fajka do nurkowania. Tradycyjna fajka wydaje się dłuższa, ponieważ wychodzi z ust, a nie z czubka głowy, jak w Easybreath®.
Jeśli spróbujesz oddychać przez fajkę, a potem przez wąż do podlewania ogrodu, zrozumiesz, że im długość rurki jest większa, tym oddychanie jest trudniejsze.
Aby móc zagwarantować wysiłek oddechowy zgodny z wymogami obowiązujących norm, nie mogliśmy zrobić dłuższej fajki.

17. Kiedy pojawi się rozmiar dziecięcy (rozmiar XS)?

Rozmiar dziecięcy dostępny będzie od czerwca 2015.

18. Dlaczego nie można używać maski Easybreath® podczas treningów pływackich?

Podczas uprawiania pływania wysiłek jest dużo większy niż podczas snorkelingu, tak jak wysiłek podczas biegania jest dużo większy niż podczas marszu. Trening pływacki powoduje duże zapotrzebowanie na tlen, a ciało automatycznie przestawia się na intensywne oddychanie przez usta. Dlatego oddychanie przez maskę Easybreath® jest w takim przypadku bardzo niekomfortowe.

19. Na ile czasu starcza zapas powietrza w masce Easybreath®?

Easybreath nie posiada zapasu powietrza. Powietrze znajdujące się w masce nie umożliwia nawet jednego wdechu, to fajka spełnia tę funkcję.

20. Jak poprawnie założyć maskę Easybreath® w rozmiarach XS i S/M?

Aby założyć maskę w rozmiarze XS i S/M, należy pamiętać o umieszczeniu podbródka wewnątrz maski.

Ten FAQ powstał dzięki informacjom zwrotnym od użytkowników Easybreath - zachęcamy Cię do wysyłania komentarzy lub pytań, by podzielić się własnymi doświadczeniami i wzbogacić FAQ.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
Porady
Jak wybrać rozmiar maski EASYBREATH

Aby w pełni czerpać korzyści z maski EASYBREATH®, niezbędne jest dobranie odpowiedniego rozmiaru maski. Zbyt mała maska EASYBREATH® nie zapewni optymalnego komfortu, zbyt duża EASYBREATH® powodować może nieprzyjemne przecieki i wlewanie się wody.

(10)
129,99 zł*
4.60 / 5 95 opinie
    HAUT DE PAGE