protéger ses clefs de voiture en surf

Co zrobić z kluczykami od samochodu podczas surfowania?

(4)

Jesteś przebrany, gotowy do surfowania, ale pojawia się problem: Co zrobić z kluczykami do auta? Istnieją różne metody, sposoby, bardziej lub mniej skuteczne, zgodne z charakterem każdej osoby.
Podejrzliwi wybiorą inne metody niż osoby ufne z natury i, generalnie, dysponujące dość dużą ilością sposobów i sztuczek, proporcjonalną do poziomu ich obaw.
Wykorzystywane sposoby zależeć będą także od rodzaju posiadanego kluczyka.

 

Amortyzator: łatwy, ale nieskuteczny

Oczywiście istnieje klasyczny sposób ukrywania kluczyka na amortyzatorze, za tylnym kołem samochodu. Tak klasyczny, że znany większości złodziei, a tym samym niezalecany, pomimo tego, że pozwala ukryć każdy typ kluczyka.

 

Co zrobić z kluczykiem bez elektroniki podczas surfowania?

Dla tego rodzaju kluczyków problem pojawia się rzadko, dostępne są rozwiązania, a fakt, że nie są to urządzenia elektroniczne ma tę zaletę, że można taki kluczyk zabrać ze sobą do wody.

 

"Key pocket" czyli kieszonka na kluczyki:

Dostępna w większości pianek surfingowych i na wielu leashach, ta mała kieszonka umożliwia schowanie do niej kluczyka, przypiętego do tasiemki zabezpieczającej, aby mieć całkowitą pewność, że go nie zgubimy.
Tak więc mając kluczyk od auta przy sobie możesz zostawić swoje rzeczy w zamkniętym samochodzie, a strach przed kradzieżą nie popsuje Ci przyjemności surfowania. Pamiętaj jednak, że taki sposób schowania kluczyka nie jest możliwy, jeśli posiadasz kluczyk elektroniczny.

 

kieszeń surfingowa na kluczyk

 

Kluczyk na szyi:

Przywiązujesz kluczyk na sznureczku, sznurowadle lub żyłce wędkarskiej, dość długim, aby można było założyć je na szyję. Wkładając taki kluczyk pod piankę masz pewność, że go nie zgubisz.
Oczywiste jest, że taki sposób nie nadaje się do kluczyka elektronicznego.

 

Co zrobić z kluczykiem elektronicznym podczas surfowania?

Jasne jest, że kluczyka posiadającego mechanizm elektroniczny nie można zabrać do wody...

Szczelna kieszonka:

Sposób który podpatrzyliśmy u kitesurferów i żeglarzy, polegający na włożeniu kluczyka do szczelnej kieszonki, którą następnie zakłada się na szyję i chowa pod pianką, na wypadek zerwania sznureczka.

 

szczelna kieszonka

 

Na plaży:

Prosty i skuteczny sposób, jeśli umieścimy kluczyk w torbie z rzeczami, którą zostawiamy na piasku, obok rozłożonego ręcznika, tak, aby złodziej pomyślał, że ręcznik należy do plażowicza, który wszedł na krótką chwilę do wody, aby się ochłodzić.
Sposób polecany jedynie w letnie dni, kiedy plaża jest intensywnie uczęszczana.

 

Na łonie natury:

Pod drzewem, w krzewie, w żwirze, u stóp ogrodzenia, pod kamieniem, istnieje wiele możliwości ukrycia kluczyka w swoim otoczeniu. Ważne jest, aby pamiętać o oznakowaniu (najlepiej w trwały sposób) miejsca gdzie umieszczony jest kluczyk.
Jeśli użyjesz na przykład liścia do oznakowania miejsca, możesz być pewien, że wiatr prędzej czy później przewieje go w inne miejsce. Sposób oznakowania jest szczególnie ważny, jeśli surfowanie przedłuży się po zmroku...

 

Kłódka na szyfr do schowania kluczyka:

 Kłódka key code pozwala umieścić kluczyk wewnątrz mini sejfu zamykanego na szyfr i przypięcie go do klamki drzwi w samochodzie, lub innego miejsca w aucie, które daje taką możliwość.
Jeśli podejrzliwość nakazuje myśleć, że taka kłódka przypięta do samochodu jest wskazówką dla złodzieja, że klucz do auta znajduje się wewnątrz, należało by, jeśli należysz do grona najbardziej podejrzliwych, przypiąć kłódkę w innym miejscu niż do auta: na przykład do pobliskiego płotu.

 

cadenas key code clefs voiture surf

A jaki jest Twój sposób na schowanie kluczyka, kiedy surfujesz?

Opowiedz nam z jakich sposobów korzystasz.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
HAUT DE PAGE