Les éco-gestes en randonnée palmée

CHROŃ ŚRODOWISKO PODCZAS SNORKELINGU

Snorkeling to aktywność, która umożliwia poznanie morskiej fauny i flory dzięki płetwom, masce i fajce. Nawet jeśli jest to sport, który wydaje się prosty i dostępny dla szerokiej rzeszy osób, są punkty, na które należy zwrócić szczególną uwagę, aby zadbać o środowisko. 

W tym celu sięgnęliśmy po pomoc Atelier Bleu, które jest certyfikowanym centrum inicjatyw na rzecz środowiska. Działa ono w zakresie edukacji oraz środowiska przybrzeżnego i morskiego morza śródziemnego od 25 lat. Uczestniczy w długotrwałym zarządzaniu terytorialnym i działa na rzecz ochrony środowiska morskiego poprzez edukację, uwrażliwianie na problemy, mediacje i kształcenie zawodowe.

chroń środowisko podczas snorkelingu

Oto kilka przykładów zachowań, jakie należy przyjąć, aby chronić środowisko podczas snorkelingu:

-          Nie pozostawiaj odpadów w morzu lub na brzegu: należy wcześniej przewidzieć sposób ich przechowania, aby wyrzucić je później w odpowiednim miejscu, przestrzegając zasad segregacji odpadów.

-          Używając mleczka z filtrem zamiast olejków nierozpuszczalnych w wodzie, chronisz jednocześnie skórę i środowisko.

-          Aby chronić środowisko, unikaj dokarmiania ryb i wszelkiego kontaktu z dnem morskim (uderzanie płetwami, odwracanie kamieni, wyjmowanie z wody roślin i zwierząt): obserwuj, rób zdjęcia, ale nie dotykaj.

-          Aby ograniczyć wpływ na środowisko, wybierz miejsce przygotowane do wejścia do wody. Zacumuj łódkę do przewidzianej do tego bojki lub wybierz strefę piaszczystego dna, aby zakotwiczyć.

-          Zbierz informacje dotyczące dozwolonych dat i stref nurkowania i łowiectwa podwodnego. Przestrzegaj zasad dotyczących chronionych gatunków, minimalnych wymiarów poławianych gatunków oraz dopuszczalnego sprzętu (informacje dostępne w odpowiednich urzędach i kapitanatach)

-          Wiele produktów codziennego użytku może być szkodliwych dla środowiska (paliwa, oleje…). Wybierz mycie wodą, ograniczaj ilości używanych produktów i zawsze korzystaj z suchego doku do konserwacji swojej łodzi.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vote
HAUT DE PAGE