Pianka surfingowa 900 3/2 mm męska

Ref :
8358173
Mocne strony
Ultra miękka pianka surfingowa przeznaczona dla wymagających surferów. Więcej przyjemności, mniej zmęczenia!
699,99 zł*

Zalety

Łatwość zakładania / zdejmowania
Zapięcie na suwak z przodu, z patką.Klapka na suwaku na magnes.
Swoboda ruchów
Bardzo elastyczny neopren. Ergonomiczny krój. Suwak na klatce piersiowej.
Szczelność
Neopren 3/2 mm klejony/szyty z lamówką. Silikonowe zakończenia. Nosić dopasowaną
Ograniczenie podrażnień
Wstawki pod pachami. Miękki, podwójny kołnierzyk. Wzmocnienia na kolanach.
Szybkie wysychanie
Nowa, szybciej schnąca okleina wewnętrzna z poliestru z recyclingu.

CHARAKTERYSTYKA

Kompozycja
Materiał główny : 90.0% Neopren, Materiał główny : 10.0% Poliamid
Tests
Stworzony i przetestowany przez nasz zespół projektowy w Hendaye (Francja). Materiały użyte do stworzenia tego produktu były testowane w laboratorium, aby zagwarantować ich najwyższą jakość i trwałość.
Przeznaczenie :
do intensywnego uprawiania surfingu i bodyboardu w umiarkowanych wodach. Czas treningów: do 3 h.
Gwarancja
2 lata

PORADY

Porady bagażu
W miejscu suchym i przewiewnym. Unikać źródeł ciepła.Nie suszyć na słońcu, aby przedłużyć trwałość pianki. Niezalecane pranie w pralce.
Ograniczenia dotyczące stosowania
Wody od 17°C do 22°C. Treningi do 3 h. Uwaga na rozrusznik.

DODATKOWE INFORMACJE

Jak wybrać piankę? (część 1)
Pierwszym kryterium wyboru pianki surfingowej jest temperatura wody. Temperatura wody zmienia się w zależności od miejsca i pory roku. Zawsze sprawdzaj czy temperatura wody tam, gdzie zamierzasz surfować, odpowiada zakresowi temperatur zalecanemu dla pianki: ciepłe wody ponad 20°C; umiarkowane wody od 17 do 22°C; zimne wody od 12 do 17°C; bardzo zimne wody od 7 do 12°C. Sprawdź stronę seatemperature.org aby poznać temperaturę wody w danym miejscu.
Jak wybrać piankę? (część 2)
Drugim kryterium, które należy wziąć pod uwagę jest czas spędzany w wodzie. Jeśli pływasz krócej niż godzinę, modele 100 będą odpowiednie. Do 2 h wybierz model 500, a do 3 h model 900. W stosunku do modeli 100, modele 500 będą cieplejsze (i bardziej szczelne), ograniczają zmęczenie (większa swoboda ruchów) i lepiej ograniczają ryzyko podrażnień. I tak samo mają się modele 900 w stosunku do modeli 500. UWAGA! modele 900 są trudniejsze do założenia.
Jak dobrać rozmiar
Aby w pełni wykorzystać zalety pianki, niezbędne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Pianka surfingowa musi być bardzo dopasowana i nie powinna mieć widocznych marszczeń powierzchni. Na sucho uczucie zbyt silnego ściśnięcia jest normalne. Dyskomfort ten znika po zmoczeniu pianki. Jeśli wybierzesz za dużą piankę, będą na niej powstawać zagięcia, które powodować będą podrażnienia, a ochrona przed zimnem będzie słabsza (woda wpływa do pianki). Koniecznie przymierz ją przed zakupem!
Na czym polega działanie neoprenu?
Unieruchamiając cieniutką warstwę wody wokół ciała, pianka pełni dwie role: 1- Uwięziona pod nią woda stopniowo się ogrzewa, 2- Wymiana cieplna maleje. Pianka wraz z warstwą wody tworzą warstwę izolującą.
Materiały
Pianki Tribord 900 są wykonane w 100% z ultra elastycznego neoprenu zapewniającego izolację termiczną i niezwykłą miękkość. Neopren oklejony jest tkaniną syntetyczną, aby zwiększyć odporność na przetarcia. Grubość neoprenu: 3 i 2 mm. Neopren jest pianką elastomerową o zamkniętych komórkach (polichloropren) zawierających pęcherzyki azotu, które mają właściwości izolujące. Miękkość gamy 900 jest zapewniona dzięki bardzo dużej elastyczności pianki i tkaniny.
Kołnierz
Wykończenie przy szyi zostało pomyślane tak, aby zapobiec podrażnieniom. W zależności od wrażliwości poszczególnych osób możliwe jest założenie pod piankę topu UV, aby zmniejszyć ryzyko podrażnień. Użycie tłustego kremu (np. wazeliny) w strefach narażonych na otarcia (szyja, kolana) jest także zalecane przy długim noszeniu pianki.
Maksymalna swoboda ruchów
Zaletą linii męskich pianek 900 marki Tribord są krój i specjalnie dobrane materiały ułatwiające wiosłowanie i zapewniające maksymalną swobodę ruchów. Cała pianka jest z bardzo elastycznego neoprenu. Wszystkie szwy są elastyczne. Suwak na piersiach całkowicie uwalnia plecy podczas ruchu.
Zapięcie
Zapięcie na suwak na klatce piersiowej pozwala uwolnić ruchy, zapewniając jednocześnie lepszą szczelność, niż klasyczne zapięcie na plecach. Języczek suwaka jest z inoxu, bardziej odporny na działanie słonej wody.
Zapięcie na magnes / Rozrusznik serca
Magnesy mogą zakłócać poprawne działanie rozruszników serca i wszczepionych defibrylatorów. • Rozrusznik serca mógłby przełączyć się w tryb testowy i powodować dolegliwości. • Defibrylator mógłby ewentualnie zaprzestać działania. • Jeśli masz wszczepione takie urządzenie zachowaj odpowiednią odległość od magnesów.
Szczelne łączenia
Łączenia są sklejane i zszywane, aby zapewnić szczelność i trwałość. Łączenia takie nazywane są "ślepymi", co oznacza, że nić nie przebija całkowicie neoprenu, dzięki czemu woda nie przedostaje się. Aby dodatkowo zwiększyć szczelność pianek z gamy 900, łączenia są dodatkowo obrębione od wewnątrz. Brak nici wewnątrz pozwala także uniknąć podrażnień. Wewnętrzne naklejki wzmacniające i zapewniające wygodę umieszczone są we wrażliwych miejscach.
Ograniczenie przedostawania się wody
Zakończenia w kostkach i nadgarstkach posiadają uszczelnienia z silikonu, ograniczające przedostawanie się wody. Zapewniają także lepszą stabilność w razie używania rękawiczek i wysokich butów.
Kieszonka na klucz
Kieszonka na klucze znajduje się z przodu, pod suwakiem.
Zachowaj ciepło na dłużej dzięki akcesoriom termicznym! Dla każdego zakresu temperatur odpowiedni zestaw...
Będąc w wodzie, połowę ciepła ciała tracimy przez kończyny i głowę. Dlatego polecamy następujące akcesoria: - w ciepłych i umiarkowanych wodach (> 17°C) => niskie buty neoprenowe. - w zimnych wodach (12 - 17°C): wysokie buty i rękawiczki. - w bardzo zimnych wodach (7 - 12°C): wysokie buty, rękawiczki, kaptur i top z kapturem... Zobacz całą ofertę naszych akcesoriów na stronie decathlon.pl
Pianki do różnych sportów wodnych
Nasze pianki są tworzone, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających surferów. Nasze wybory dotyczące kroju powodują, że są one również odpowiednie do uprawiania innych sportów wodnych, takich jak kitesurf, windsurf, wakeboard, narty wodne, aktywny marsz w morzu (wzdłuż brzegu) lub SUP (stand-up paddle).
HAUT DE PAGE