Maska do snorkelingu Easybreath

Ref :
8304667
Mocne strony
Z panoramicznym polem widzenia i możliwością oddychania przez nos odkrywanie podwodnego świata staje się jeszcze bardziej przystępne w masce do snorkelingu Easybreath.
OPINIE KLIENTÓW
4.6 / 5 95 opinie
129,99 zł*

3 DOSTĘPNE KOLORY

Zalety

Łatwość oddychania
Maska pełnotwarzowa zapewniająca naturalne oddychanie przez nos i/lub usta.
Ograniczenie parowania
Wyjątkowy system cyrkulacji powietrza zapobiega zaparowaniu maski.
Pole widzenia
Panoramiczne pole widzenia 180°.
Łatwość zakładania / zdejmowania
Elastyczny, regulowany, tekstylny pasek, który nie ciągnie włosów.
Szczelność
Fajka z systemem "dry-top" ograniczającym wlewanie się wody do fajki od góry.
Odprowadzanie wody
Zawór spustowy u dołu maski do odprowadzania wody przy podnoszeniu głowy.
Dopasowanie
2 rozmiary z kołnierzem z silikonu, zapewniającym wygodę i szczelność.

CHARAKTERYSTYKA

Kompozycja
Skirt (for mask) : 100.0% Silikon Frame (for mask) : 100.0% Polipropylen (PP) Tube (for snorkel) : 100.0% Poliwęglan/akrylonitrylo-butadienowo-styren (PC/ABS) Lens (for mask) : 100.0% Poliwęglan/akrylonitrylo-butadienowo-styren (PC/ABS)
Przeznaczenie :
do uprawiania snorkelingu na powierzchni (od 10 lat).
Gwarancja
Dostępność części zamiennych koniecznych do użytkowania produktu: 2 lata.
Pobierz instrukcję

PORADY

Instrukcja obsługi
Maska Easybreath musi być myta ręcznie płynem do naczyń po każdym tygodniu użytkowania. Dobrze wymyj wewnętrzną stronę szyby, aby zachować przejrzystość widzenia i zagwarantować dobre działanie Wyjątkowej Technologii wentylacji, zapobiegającej pojawieniu się pary. Nie myć w zmywarce do naczyń.
Porady bagażu
Przechowywać w suchym miejscu, z dala od światła.
Ograniczenia dotyczące stosowania
Nieodpowiednia <10 lat, do apnei oraz intensywnego pływania.

DODATKOWE INFORMACJE

Dlaczego w masce Easybreath nie można nurkować na wstrzymanym oddechu?
Objętość powietrza zawarta w Easybreath® jest o wiele większa niż w tradycyjnej masce, od 1 m głębokości nacisk maski na twarz pod wpływem ciśnienia wody zaczyna powodować duży dyskomfort. Podczas nurkowania bezdechowego niezbędne jest wyrównywanie ciśnienia w uszach, a w masce Easybreath nie jest to możliwe ze względu na brak dostępu do nosa.
Dlaczego fajka w masce Easybreath nie jest dłuższa?
W przeciwieństwie do tego, co można sobie wyobrazić, fajka maski Easybreath wychodzi ponad wodę wyżej niż tradycyjna fajka. Ta ostatnia wydaje się dłuższa, ponieważ wychodzi z ust, a nie z czubka głowy, jak w masce Easybreath. Aby zagwarantować komfort oddychania zgodny z obowiązującymi normami, nie możemy bardziej wydłużyć fajki.
Jaki rozmiar maski Easybreath wybrać?
Maska Easybreath dostępna jest w 2 rozmiarach, odpowiadających około 90% twarzy. Dla dzieci powyżej 10 lat, nastolatków i kobiet, wybrać należy rozmiar S/M, dla mężczyzn rozmiar M/L. Aby wybrać rozmiar w sklepie, przyłóż maskę do twarzy: Pomiędzy podbródkiem a dołem maski nie powinno być prześwitu. Więcej szczegółów na: http://www.tribord.tm.fr/conseils/comment-choisir-la-taille-de-son-masque-easybreathr
Dlaczego zmniejszyliśmy dostępność z 4 rozmiarów do 2 rozmiarów?
Rozmiary S/M i M/L obejmują 90% rozmiarów twarzy osób powyżej 10 lat. Dlatego podjęliśmy decyzję o wycofaniu rozmiarów XS oraz L/XL. Ta optymalizacja pozwoli nam obniżyć cenę maski Easybreath.
Czy można korzystać z maski Easybreath mając zarost na brodzie?
Obecność zarostu na brodzie może być przyczyną przemakania maski. Posiadaczom brody zalecamy jej zgolenie przed założeniem maski Easybreath, ponieważ z zarostem szczelność pomiędzy silikonowym kołnierzem a skórą nie jest zapewniona.
Jak działa wyjątkowa technologia Anty-fog?
Działa ona optymalnie w wodzie od 18°C i opiera się na zasadzie, że wdychane świeże powietrze wlatuje na szybę, zanim dotrze do nosa i ust. Bogate w wilgoć wydychane powietrze odprowadzane jest przez boczne łączniki silikonowe, a następnie plastikowe, które prowadzą powietrze do fajki. Dzięki temu powietrze stale jest wymieniane. Zasada jest ta sama, co w przypadku przedniej szyby w samochodzie.
Jak działa system Dry top zapobiegający wlewaniu się wody?
Został stworzony, aby zapobiegać wlewaniu się wody przez fajkę, kiedy pływa się w małych, krótkich falach lub kiedy użytkownik zbyt mocno przechyla głowę do przodu, aby obserwować dno.Fajka wyposażona jest w pływak, który, podczas zanurzenia, podnosi się w górę fajki, aby zatkać jej otwór. W razie zanurzenia pomyśl, aby dmuchnąć wypływając na powierzchnię, aby być pewnym, że pływak opadnie z powrotem w dół.
Na co muszę uważać używając maskę Easybreath?
Uwaga na piasek! Unikaj kontaktu maski Easybreath z piaskiem, który mógłby zarysować szybę. Jeśli na masce jest piasek, unikaj zatrzaskiwania fajki na siłę. Wypłucz maskę i fajkę przed złączeniem ze sobą. Piasek może także zablokować pływak znajdujący się wewnątrz fajki. Energicznie wypłucz fajkę lub użyj klucza, wkładając go do otworów wentylacyjnych z tyłu fajki, aby odblokować pływak, a następnie wypłucz fajkę.
Czy w razie zniszczenia jest możliwość naprawienia maski Easybreath?
TAK, przedłuż trwałość maski Easybreath! Serwis posprzedażowy jest dostępny w sklepach Decathlon. Części zamienne są także dostępne przez internet, na stronie: http://spi-atelier.decathlon.fr/fr/atelier/produit/1885088. Kody części: pasek - 8316952, zawór - 8363399, rurka - 8342901, biała zatyczka - 8363395.
Zobacz najczęściej zadawane pytania
Zobacz FAQ na temat maski do snorkelingu Easybreath® na stronie http://www.tribord.tm.fr/conseils/masque-snorkeling-easybreath-questions-les-plus-frequentes-faq
Czym jest marka SUBEA?
Tribord Nurkowanie zmienia się w SUBEA, markę Decathlonu dedykowaną sportom nurkowym (snorkeling, nurkowanie z butlami, łowiectwo podwodne i freediving). Stopniowo oznakowanie wszystkich naszych produktów zostanie zmienione. Dlaczego SUBEA? Ponieważ: "SUBaquatic Experiences are Amazing"! Więcej informacji na stronie: www.subea.com

OPINIE KLIENTÓW

4.6 / 5 95 opinie
87 użytkowników poleca ten produkt
Favorable review more useful
That review has been deposited on this product version
Opinia zweryfikowana
Kobieta
30-39 lat
06 September 2014
Używany od Więcej niż 1 rok
doskonała alternatywa dla Snorkeling`u
możliwość oddychania ustami i nosem nie zawsze domykający się pływak w rurce

Przetestowany na cudnych wodach chorwackiego Adriatyku. Świetne rozwiązanie dla osób, które z typowym Snorkeling`iem mają problem. Możliwość oddychania zarówno nosem, jak i ustami powoduje, że każdy może czerpać z podwodnych widoków ogromne wrażenia.

Critical review more useful
That review has been deposited on this product version
Mężczyzna
40-49 lat
19 July 2015
Używany od 2 do 8 tygodni
A ja w tej masce się duszę
Szczelność, nie paruje, zawory działają poprawnie Ograniczony dopływ świeżego powietrza.

Wszyscy wystawiają tej masce super opinie, a ja po pierwszych dniach snurkowania mam mieszane odczucia. W masce istnieje pewna objętość szkodliwa, to ta w której mieści się nos i usta. Podczas wydechu pozostaje w niej część zużytego powietrza którą ponownie wdychamy. Tym sposobem po przepłynięciu kilkunastu metrów najnormalniej zaczynam się dusić z braku odpowiedniej ilości świeżego powietrza. W masce chodziłem po domu 7-10 minut, niestety efekt podobny. Brak możliwości nabrania większej ilości powietrza. Producent podaje, że jest to maska do nurkowania podpowierzchniowego -rozumiem ale jeżeli zanurzę się na głębokość do 1 mera i spróbuję zaciągnąć powietrza maska pod wpływem wytworzonego podciśnienia zaciska się na twarzy- jest to zrozumiałe. Niestety po wynurzeniu się zawór górny (ten w fajce) nie odblokowuje się, najnormalniej się dusimy. należy unieść głowę ponad powierzchnię wody i wpuścić powietrze do maski żeby wszystko wróciło do normy. Czy tak ma to działać? Z produktu na razie nie jestem zadowolony ale walczę dalej.

Brand's answer :

Dzień Dobry.

Maska zbudowana jest tak by użytkownik zawsze oddychał świeżym powietrzem. Ilość dwutlenku węgla z wydychanego powietrza pozostającego w masce jest zbyt mała by powodować jakikolwiek problem. 

Aby zapewnić świeże powietrze maska jest wyposażona w zawory kierunkowe. Są one zarówno w części w której znajdują się nos i usta oraz w fajce.
Coś jednak powoduje, że odczuwa Pan dyskomfort. Może być to spowodowane nieprawidłowym działaniem zaworów kierunkowych (lub ich braku) w masce lub fajce. 

Najłatwiej sprawdzić to można zakładając inną maskę. Jeśli jest Pan Klientem sklepu internetowego możemy załatwić sprawę wysyłkowo.

W przypadku dodatkowych pytań proszę o kontakt telefoniczny lub e-mailowy.

Z poważaniem.

Sebastian Szcześniak Brand manager Tribord DECATHLON

 • 08 February 2017
  Używany od Więcej niż 1 rok
  That review has been deposited on this product version
  Opinia zweryfikowana
  Maska bardzo dobra ale trzeba uważać

  Bardzo fajna maska, przydała się podczas wakacji, ale 3 krotnie sama odpadła przyczepiana rurka. Uchwyt i klips jest źle zrobiony. Raz wyszedłem z wody z maską w ręku i nie miałem rurki. Poszukiwania były skuteczne dzięki pomarańczowej końcówce. Drugi i trzeci raz odpadła w trakcie zanurzenia, tego nie da się uniknąć, lepiej ją przykleić !

 • Kobieta
  02 February 2017
  Używany od 3 do 6 miesięcy
  That review has been deposited on this product version
  Opinia zweryfikowana
  Super Pomysłowa Maska

  Świetne rozwiązanie, super jakość i sprawdza się świetnie. Ważne żeby maska miała dopasowany rozmiar. Polecam

 • Kobieta
  02 February 2017
  Używany od 3 do 6 miesięcy
  That review has been deposited on this product version
  Opinia zweryfikowana
  Super Produkt

  Bardzo fajny pomysł na maskę dla ludzi którzy mają problem z oddychaniem przez rurkę..super widać wszystko pod wodą!POLECAM!

HAUT DE PAGE