Kombinezon overall nurkowy SCD 100 3 mm męski

Ref :
8242259
Mocne strony
Nurkowy kombinezon na ciepłe wody. Wygodny i łatwy do zakładania!
OPINIE KLIENTÓW
4.6 / 5 5 opinie
249,99 zł*

Zalety

Izolacja termiczna
Kombinezon overall 3 mm. Szczelne szwy, łączenia ślepe, klejone/szyte typu GBS.
Łatwość zakładania / zdejmowania
Neopren stretch. Przedłużony języczek suwaka, ułatwiający zapięcie na plecach.
Swoboda ruchów
Anatomiczny krój uwalniający ruchy ramion. Bez szwów pod pachami.
Szczelność
Gładkie brzegi manszet na rękawach i w kostkach zapewnią maksymalną szczelność.
Dopasowanie
Specjalny krój męski. Wszyty kaptur.
Wytrzymałość
Wzmocnienia na kolanach.

CHARAKTERYSTYKA

Kompozycja
Pianka : 100.0% Neopren Podszewka : 100.0% Poliamid
Approved by
Nasz partner techniczny: Planet Ocean (5-gwiazdkowe centrum nurkowe PADI) zlokalizowane w Water Sports Center by Decathlon w Hendaye - Francja. Centrum używa sprzętu nurkowego SUBEA przez cały rok. Zespół instruktorów nurkowania uczestniczy w wymagający sposób w tworzeniu produktów SUBEA: od fazy projektowej z zespołem (szefowie produktu, designerzy i inżynierowie), po długoterminowe testy użytkowania z pomocą nurków z bazy (od początkujących po instruktorów szkolących się przez cały rok).
Tests
Stworzony i przetestowany przez nasz zespół i partnera technicznego w Hendaye (Francja), aby zatwierdzić izolację termiczną.
Przeznaczenie :
do nurkowania w wodach tropikalnych.
Gwarancja
2 lata
Pobierz instrukcję

PORADY

Instrukcja obsługi
Płukać w słodkiej wodzie. Nie suszyć na słońcu.
Porady bagażu
Pozostaw piankę do wyschnięcia z dala od światła słonecznego i źródeł ciepła. Przechowuj kombinezon nurkowy na wieszaku, aby zachować jego kształt i chronić neopren.
Ograniczenia dotyczące stosowania
Uprawianie pływania.

DODATKOWE INFORMACJE

Szczegóły dot. izolacji termicznej
Mokra pianka typu overall 3 mm z zapięciem z tyłu. Szwy szczelne dzięki łączeniom klejonym/szytym typu GBS (GBS Glued & Blind Stitched). Po wpłynięciu pod piankę cienkiej warstwy wody (przez suwak) jest ona uwięziona pomiędzy pianką a ciałem, a więc nie ma więcej cyrkulacji wody (wymiany). Ta cienka warstwa wody zapewnia izolację termiczną. Gładkie brzegi manszet na rękawach i w kostkach zapewnią maksymalną szczelność. Waga pianki (rozmiar L): 0,7 kg.
Łączenia ślepe klejone/szyte - GBS
Neopren jest najpierw sklejany, następnie zszywany, co zapewnia maksymalną odporność na przetarcia. Szef jest specyficzny: igła nie przebija całkowicie neoprenu, aby zapobiec przeciekaniu podczas nurkowania.
Dlaczego warto używać pianki 3 mm?
Nawet w ciepłej wodzie ciało w końcu ulega wychłodzeniu (25 razy szybciej niż na powietrzu). Używanie cienkiej pianki 3 mm pozwoli zmniejszyć ten spadek temperatury, aby dłużej cieszyć się przebywaniem w wodzie. Do kompletu zalecamy kombinezon typu overall, który umożliwia prawie całkowitą ochronę przed promieniami UV i podwodnym środowiskiem (koralowce...).
Klasa skuteczności termicznej
Ten kombinezon do nurkowania zapewnia ochronę przed zimnem testowaną przez niezależny instytut INPP, aby zatwierdzić jego zgodność z obowiązującą normą (NF EN 14225-1:2005). Kombinezon posiada homologację na wody o temperaturze powyżej 25°C.
Czym jest mokra pianka?
Ten typ kombinezonu nurkowego jest najczęściej spotykany na rynku. Jego celem nie jest zapobieganie przenikaniu wody, ale raczej uwięzienie jej, aby umożliwić organizmowi ogrzanie jej i stworzenie bariery termicznej pomiędzy ciałem i otoczeniem. Wyprodukowane z neoprenu - polimeru kauczukowego wypełnionego pęcherzykami powietrza - kombinezony dostępne są w grubościach od 0,5 do 7 mm. Dzięki temu są doskonałe do nurkowania, ponieważ są miękkie i modularne.
Sposoby ułatwiające zakładanie kombinezonu do nurkowania
Włóż stopę do plastikowej torebki. Następnie włóż nogę do kombinezonu… Dzięki torebce stopa łatwiej prześlizgnie się przez nogawkę! Aby dopasować piankę, poproś drugą osobę, aby podmuchała do wnętrza rękawa, od strony nadgarstka. Powietrze nadyma lekko wnętrze kombinezonu neoprenowego i odkleja go od skóry. Możesz wtedy łatwo ułożyć piankę na ciele.
Sposoby na konserwację kombinezonu do nurkowania
1) Po każdym nurkowaniu namoczyć piankę w czystej wodzie, odwracając na prawą i lewą stronę; 2) Używać preparatu bakteriobójczego do dezynfekcji pianki; 3) Dobrze wypłukać w czystej wodzie; 4) Suszyć na szerokim wieszaku, w ocienionym i przewiewnym miejscu. Uwaga, słońce odbarwia tekstylne elementy kombinezonu. Suwaki mogą być czyszczone za pomocą szczoteczki do zębów i smarowane smarem silikonowym.
Czym jest marka SUBEA?
Tribord Nurkowanie zmienia się w SUBEA, markę Decathlonu dedykowaną sportom nurkowym (snorkeling, nurkowanie z butlami, łowiectwo podwodne i freediving). Stopniowo oznakowanie wszystkich naszych produktów zostanie zmienione. Dlaczego SUBEA? Ponieważ: "SUBaquatic Experiences are Amazing"! Więcej informacji na stronie: www.subea.com

OPINIE KLIENTÓW

4.6 / 5 5 opinie
5 użytkowników poleca ten produkt
 • Mężczyzna
  30-39 lat
  06 November 2016
  Używany od 2 do 8 tygodni
  That review has been deposited on this product version
  Opinia zweryfikowana
  Pozytywny
  Wytrzymałość brak

  Ciepły kombinezon, bardzo wytrzymały. Dobry do nurkowania w cieplejszej wodzie.

 • Mężczyzna
  30-39 lat
  23 August 2016
  Używany od 3 do 6 miesięcy
  That review has been deposited on this product version
  Opinia zweryfikowana
  kosa Pianka kupiona na kita.
  Cena, izolacja, przyleganie. Mechaci się.

  Kupiona na kita. Trochę obcisła ale lepiej izoluje niż pianki do sportów wodnych. Rękawy i nogawki lepiej izolują od wody. Trochę się mechaci od trapezu ale za tę cenę nie ma co narzekać.

 • Mężczyzna
  30-39 lat
  31 August 2015
  Używany od więcej niż 2 lata
  That review has been deposited on this product version
  pianka
  cena ochrona termiczna

  tylko snorkeling ,do nurkowania na zatrzymanym oddechu zasłaba konieczny kaptur z możliwością wsunięcia pod piankę . z pasem balastowym zmniejsza się przepływ wody na brzuchu i plecach i jest do wytrzymania. woda do 20 komfort, poniżej zakładam dodatkowo koszulkę neoprenową a na 9 metrach i tak jest zimno.(polskie jeziora) używam pianki dwa sezony brak zniszczeń polecam dla początkujących.

HAUT DE PAGE