Kangurka żeglarska Ozean 900 męska

Ref :
8314368
Mocne strony
Ten wodoodporny i oddychający sztormiak sprawdzi się podczas najbardziej „sportowych” rejsów. Neoprenowy ściągacz, kołnierz i podwójne mankiety są prawdziwą barierą zapobiegającą przenikaniu wody.
699,99 zł*

2 DOSTĘPNE KOLORY

Zalety

Wodoodporność
>28000 mm. Test. w sztormie 450 L/h/m² przez 24 h. Szwy 100% szczelne.
Ciepło
Kołnierz i kieszenie do ogrzania dłoni są podszyte polarem Stratermic 300 g.
Solidność
Tkanina 3 warstw., solidna i wytrzymała. Wzmocn. końce szwów. Gwarancja 2 lata.
Oddychalność
Laminacja Novadry zapewnia oddychalność tkaniny na poziomie RET 15.
Ochrona przed wiatrem
Membrana tkaniny zatrzymuje wychładzający wpływ wiatru.
Widoczność
Naprasowywane naszywki reflex 3M (EN471) intensyfikują słabe źródła światła.
Łatwe użytkowanie
Podwójna, intuicyjna regulacja kołnierza zapewnia optymalną ochronę szyi.
Wpływ na środowisko naturalne
Porównanie okresu trwałości: Kurtka nieprzem. M.- sustainability.decathlon.com

CHARAKTERYSTYKA

Pora roku
lato
Żegluga
niespokojna pogoda
Częstotliwość
intensywna
Kompozycja
Materiał główny : 100.0% Poliamid Kaptur : 100.0% Poliester Podszewka : 100.0% Poliester Klin : 71.0% Poliester, 17.0% Poliuretan, 12.0% Elastan
Approved by
Tanguy de Lamotte, profesjonalny skipper, biorący udział w Vendée Globe 2012-2013, miał możliwość przetestowania i zatwierdzenia tej nieprzemakalnej i oddychającej kangurki w najtrudniejszych warunkach, na jakie ocean może narazić żeglarza. Kurtka ochroniła go przed pogodą, zarówno przed gwałtownym wiatrem, rzęsistym deszczem jak falami, które przetaczały się przez pokład łodzi.
Tests
Novadry odtwarza w swoim symulatorze deszczu warunki panujące podczas sztormu. Po 24 h w ulewnym deszczu o natężeniu 450 L/h/m² nasza kurtka pozostaje wodoodporna i oddychająca, dzięki czemu skóra cały czas jest sucha.
Przeznaczenie :
do uprawiania żeglarstwa w warunkach sztormowych.
Gwarancja
2 lata

PORADY

Instrukcja obsługi
Prać w pralce w 30°C. Prać na lewej stronie, z zapiętymi rzepami. Wybrać obfite płukanie i delikatne wirowanie. Suszyć rozwieszony. Okazjonalnie używać suszarki bębnowej, w minimalnej temperaturze, na minimalny czas, co poprawi stan impregnacji. Aby odzyskać pierwotny stan impregnacji, można również wyprasować tkaninę w temperaturze maks. 140°C, lub powlec impregnatem w sprayu marki Tribord.
Porady bagażu
Przechowywać w suchym miejscu, unikając umieszczania odzieży oznakowanej Novadry® na źródle ciepła typu grzejnik, co mogłoby uszkodzić membranę lub powłokę oddychającą.

DODATKOWE INFORMACJE

Instrukcja użytkowania produktu na wideo
Zobacz na filmie wszystkie funkcje i możliwości regulacji kangurki OZEAN 900: <iframe width="500" height="375" src="//www.youtube.com/embed/DZRrB4PLcv8?rel=0" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Nieprzemakalność
Tworzywo Beaufort 3L, wyłączność firmy Novadry, zapewnia pozostanie suchym, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Podczas testu w symulatorze deszczu, produkt został poddany warunkom odpowiadającym sztormowi 450 L/h/m² przez 24h, i nie przeciekła przez niego ani jedna kropla wody. Nieprzemakalność tworzywa jest gwarantowana na poziomie ciśnienia wyższym niż 28 000 mm słupa wody. Wszystkie szwy są w 100% szczelne.
Kaptur
Kaptur z materiału o wysokiej widzialności jest regulowany w 3 wymiarach: wysokość daszka, pole widzenia i obwód głowy. Pół-sztywny daszek jest wyposażony w plastyczne obramowanie z pamięcią kształtu.
Izolacja
Neoprenowy pasek jest elastyczny i dopasowywany za pomocą dwóch szerokich rzepów. Tworzy doskonałe połączenie ze spodniami.
Ochrona dokumentów i akcesoriów multimedialnych
Kieszeń kangur jest wyposażona w wewnętrzną kieszonkę w 100% szczelną, do ochrony akcesoriów nieodpornych na kontakt z wodą.
Przechowywanie
Centralna kieszeń zapinana na suwak powlekany silikonem, wyposażona w 2 tasiemki „sztormowe”, z których 1 zabezpiecza w 100% szczelną kieszonkę o wym. 130 na 200 mm. Wewnątrz tej kieszeni znajdują się 2 przegródki na akcesoria (nóż, szeklownik...), zapobiegające niekontrolowanemu przemieszczaniu się tych przedmiotów.
Kieszenie do ogrzania rąk
Szeroka kieszeń do ogrzania rąk, przelotowa, podszyta polarem 300 g i wyposażona w dużą obręcz zamocowaną do paska, który pozwala umieścić obręcz na zewnątrz, i przyczepić do niej karabińczyk od zrywki bezpieczeństwa, lub rękawiczki, aby wyschły.
Szczelność na zakończeniach
Wewnętrzna strona kołnierza i mankietów wyposażone są w manszety z syntetycznego kauczuku, regulowane za pomocą pasków na rzepy, aby zapewnić długotrwałą i skuteczną szczelność.
Kołnierz
Intuicyjny sposób dopasowania podwójnego kołnierza za pomocą rzepów, w połączeniu z wstawkami elastycznymi dla większego komfortu.
Czym jest test nieprzemakalności zwany testem natryskowym?
Protokołowany test, podczas którego ubranie umieszcza się pod natryskiem odtwarzającym różne warunki pogodowe. Wszystkie nasze produkty są w 100% nieprzemakalne po przejściu testu trwającego ponad 4h, symulującego deszcz o intensywności od 100L/h/m² do 450L/h/m², zależnie od przeznaczenia produktu. Aby zdać sobie sprawę ze znaczenia tych wielkości, światowy rekord opadów wynosi 174 L/h/m² przez 4h30, w USA i nie został pobity od 1942r., a w Paryżu spada średnio 2 L/h/m².
Czym jest membrana HYDROFILOWA, nieprzemakalna i oddychająca?
Membrana działa etapami, odprowadzając pot. Po pierwsze, tkanina nasiąka parą wodną, aż do saturacji, następnie odprowadza wilgoć na zewnątrz dzięki różnicy ciśnień pomiędzy wewn. i zewn. stroną kurtki. Największą zaletą membrany hydrofilowej jest to, że nie jest porowata, nie trzeba więc jej obficie spłukiwać, aby pozbyć się kryształków pochodzących ze słonej wody. Poziom oddychalności jest dzięki temu stały.
Ocena porównawcza wpływu produktów na środowisko
Wpływ środowiskowy produktu obliczany jest na podstawie całego okresu trwałości i różnych wskaźników. Wydawana jest całkowita ocena ABCDE, aby umożliwić łatwą identyfikację produktów, które otrzymały najlepsze oceny środowiskowe, w trakcie porównania między nimi produktów tego samego typu (T-shirty, spodnie, plecaki...). Decathlon jest świadomym uczestnikiem akcji informowania o ocenie środowiskowej. Więcej informacji na stronie: http://sustainability.decathlon.com/
HAUT DE PAGE