E.V.I

 

Amaïur Alfaro

 

Pochodzący z rodziny górali i zawodników peloty baskijskiej, Amaiur Alfaro wybrał ocean jako miejsce wyrażania swojej odrębności i swojego talentu.

Odkrył żeglarstwo w wieku 8 lat w zatoce Socoa w Saint Jean de Luz podczas imprezy zorganizowanej dla dzieci. Od tego czasu obejmuje w posiadanie nieskończoność oceanu i czyni go swoim placem zabaw, kontynuując tradycję baskijskich żeglarzy, którzy odznaczyli się w historii tego regionu.

W wieku 17 lat zostaje instruktorem żeglarstwa. Bardzo szybko wyróżnia się w lokalnych regatach Kraju Basków, dzięki którym stopniowo zaczyna mieć ochotę na zdobywanie oceanów.

Bierze udział kolejno w różnych typach wyścigów, aby w końcu wystartować w 2000 r. w swoim pierwszym wyścigu przez Atlantyk (zawody Transat AG2R). Następnie przychodzi 5-krotny udział w prestiżowym wyścigu "La Solitaire du Figaro" (2001 do 2005).

W 2008 r. Amaiur spotyka Lalou Roucayrola. Przez 2 lata pochodzący z Medoc Lalou (były skipper trimaranu Banque Populaire) czyni z niego swojego taktyka podczas zawodów na łodziach wielokadłubowych. Razem podejmują się zdobycia miejsca na podium podczas regat "Transat Jacques Vabre". Misja zostaje wypełniona w grudniu 2009 r., kiedy zdobywają trzecie miejsce na mecie Costa Rica.

Spotkanie pomiędzy tym baskijskim skipperem a Tribordem było pewnikiem ze względu na sąsiedztwo w porcie w Hendaye, a przede wszystkim dlatego, że na co dzień Amaiur angażuje się w rozpowszechnianie swojej pasji wśród szerokiego grona osób za pośrednictwem swojej szkółki żeglarskiej. Amaiur dzieli się swoim doświadczeniem skippera oceanicznego z zespołami projektowymi Tribord na wszystkich etapach tworzenia gamy produktów żeglarskich i testuje je w ekstremalnych warunkach. Współpraca, jaką nawiązaliśmy również z jego Międzynarodową Szkółką Żeglarską, umożliwia nam na co dzień testowanie całej naszej gamy podczas użytku, od modeli najtańszych po najbardziej zaawansowane.

 

 

 

 

Amaïur Alfaro

HAUT DE PAGE