Buty wysokie surfing z neoprenu 4 mm

Ref :
8114225
Mocne strony
Ciepłe i wygodne, aby utrzymać kontakt z deską, z bardzo miękką podeszwą. Łatwe do zakładania dzięki zapięciu na suwak.
OPINIE KLIENTÓW
4 / 5 1 rating
119,99 zł*

Zalety

Izolacja termiczna
Neopren 4 mm. Łączenia klejone/szyte. Wysoka cholewka. Na wody 12 - 17°C.
Wrażliwość
Miękka podeszwa zapewnia lepszy kontakt z deską.
Łatwość zakładania / zdejmowania
Pionowy suwak ułatwia zakładanie.
Trzymanie stopy
Pasek do dopasowania na wierzchu stopy.
Antypoślizgowość
Podeszwa z kauczuku.
Wytrzymałość na ścieranie
Neopren podklejony jerseyem i poliuretanowa podeszwa.

CHARAKTERYSTYKA

Rozmiary
38/39 do 46/47
Tests
Stworzony i przetestowany przez nasz zespół projektowy w Hendaye (Francja). Materiały użyte do stworzenia tego produktu były testowane w laboratorium, aby zagwarantować ich najwyższą jakość i trwałość.
Przeznaczenie :
do regularnego uprawiania surfingu w zimnych wodach. Czas treningów: do 2 h.
Gwarancja
2 lata

PORADY

Instrukcja obsługi
Wypłukać w czystej wodzie, nie suszyć na słońcu.
Porady bagażu
W miejscu suchym i przewiewnym. Unikać źródeł ciepła. W celu przedłużenia trwałości neoprenu nie suszyć na słońcu. Niezalecane pranie w pralce.
Ograniczenia dotyczące stosowania
Przeznaczone na wody od 12°C do 17°C. Czas treningu do 2 h.

DODATKOWE INFORMACJE

Zachowaj ciepło na dłużej dzięki akcesoriom termicznym! Dla każdego zakresu temperatur odpowiedni zestaw...
Będąc w wodzie, połowę ciepła ciała tracimy przez kończyny i głowę. Dlatego polecamy następujące akcesoria: - w ciepłych i umiarkowanych wodach (> 17°C) => niskie buty neoprenowe. - w zimnych wodach (12 - 17°C): wysokie buty i rękawiczki. - w bardzo zimnych wodach (7 - 12°C): wysokie buty, rękawiczki, kaptur i top z kapturem... Zobacz całą ofertę naszych akcesoriów na stronie decathlon.pl
Jak wybrać buty surfingowe?
Pierwszym kryterium wyboru butów surfingowych jest temperatura wody. Temperatura wody zmienia się w zależności od miejsca i pory roku. Zawsze sprawdzaj czy temperatura wody tam, gdzie zamierzasz surfować, odpowiada zakresowi temperatur zalecanemu dla pianki: ciepłe wody ponad 20°C; umiarkowane wody od 17 do 22°C; zimne wody od 12 do 17°C; bardzo zimne wody od 7 do 12°C. Sprawdź stronę seatemperature.org aby poznać temperaturę wody w danym miejscu.
Jak dobrać rozmiar
Niskie i wysokie buty surfingowe muszą być bardzo dobrze dopasowane, aby zapewnić lepszą skuteczność termiczną. Uczucie nadmiernego ściśnięcia podczas przymierzania na sucho jest normalne. Wybór dobrze dopasowanych butów zapewnia lepszą stabilność i zapobiega ich wypełnianiu się wodą.
Neopren: na czym polega jego działanie?
Zatrzymując cieniutką warstwę wody wokół ciała, neopren pełni dwie role: 1. Uwięziona woda stopniowo się ogrzewa; 2. Wymiana cieplna maleje. Pianka wraz z warstwą wody tworzą warstwę izolującą.
Materiały
Buty surfingowe 4 mm wykonane w z neoprenu, aby zapewnić lepszą izolację termiczną. Neopren oklejony jest tkaniną syntetyczną, aby zwiększyć odporność na przetarcia. Grubość neoprenu: 4 mm. Neopren jest pianką elastomerową o zamkniętych komórkach (polichloropren) zawierających pęcherzyki azotu, które mają właściwości izolujące. Testujemy i gwarantujemy właściwości termiczne naszych materiałów neoprenowych.
Szczelne łączenia
Łączenia są sklejane i zszywane, aby zapewnić szczelność i trwałość. Łączenia takie nazywane są "ślepymi": nić nie przebija całkowicie neoprenu, dzięki czemu woda nie przedostaje się. Brak nici wewnątrz pozwala uniknąć podrażnień. Wewnętrzne naklejki wzmacniające i zapewniające wygodę umieszczone są we wrażliwych miejscach.
Buty do sportów wodnych
Nasze buty surfingowe są tworzone, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających surferów. Nasze wybory dotyczące kroju powodują, że są one również odpowiednie do uprawiania innych sportów wodnych, takich jak kitesurfing, windsurfing, aktywny marsz w morzu (wzdłuż brzegu) lub SUP (stand-up paddle).
Nasze buty surfingowe są tworzone, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających surferów.
Nasze modele pianek są również podzielone w zależności od zakresu temperatur wody: Wody ciepłe, Wody umiarkowane, Wody zimne. Nasze pianki są tworzone, aby spełniać oczekiwania najbardziej wymagających surferów. Nasze wybory dotyczące kroju powodują, że są one również odpowiednie do uprawiania innych sportów wodnych, takich jak kitesurf, windsurf, wakeboard, narty wodne, aktywny marsz w morzu (wzdłuż brzegu) lub SUP (stand-up paddle). Zobacz całą ofertę pianek surfingowych na decathlon.pl.

OPINIE KLIENTÓW

4 / 5 1 rating
1 użytkowników poleca ten produkt
 • 40-49 lat
  04 August 2014
  Używany od 2 do 8 tygodni
  That review has been deposited on this product version
  Opinia zweryfikowana
  jak za tą cenę bardzo dobre
  łatwość ubierania słaba odsłona suwaka od zamka od strony skóry nogi

  Ogólnie polecam

HAUT DE PAGE