• Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska
 • Bluza żeglarska Offshoroa męska

Bluza żeglarska Offshoroa męska

Ref :
8319500
Mocne strony
Ta nieprzemakalna i oddychająca bluza jest idealna do halsowania i pozostania suchym. Dzięki technologii oddychającej żeglarz jest zabezpieczony przed zimnem i wilgocią, aby ułatwić mu żeglugę!
399,99 zł*

Zalety

>10000 mm. Test. w ulewie 300 L/h/m² przez 4 h. 100% uszczelniona.
Powłoka Novadry zapewnia oddychalność tkaniny na poziomie RET 12.
Powłoka nieprzemakalnej tkaniny zatrzymuje wychładzające działanie wiatru.
Widoczność
Odblaski na rękawach, kołnierzu i kapturze intensyfikują słabe źródła światła.
Izolacja termiczna
Wysoki kołnierz i polarowe kieszenie, podwójne manszety, kaptur z regulacją 3D.
Łatwe użytkowanie
Dwie kieszenie na ręce i dwie wewnętrzne na suwak, w tym 1 sztormowa.
Hydrofobowość
Suwaki w kieszeniach silikonowane i specjalna tkanina, po której spływa woda.
Solidność
Wodoodporne i wytrzymałe szwy i materiał. Wzmocn. końce szwów. Gwarancja 2 lata.

CHARAKTERYSTYKA

Pora roku
lato
Żegluga
zmienna pogoda
Częstotliwość
regularna
Kompozycja
Materiał główny : 100.0% Poliamid Podszewka główna : 100.0% Poliamid Druga podszewka : 100.0% Poliester Opaska na nadgarstek : 88.0% Poliester, 12.0% Elastan
Tests
Novadry odtwarza warunki deszczowe w swoim symulatorze warunków meteorologicznych. W tym kontekście, po 4 h pod deszczem o natężeniu 300 L/h/m², nasza odzież zapewnia użytkownikowi pozostanie suchym. Aby zdać sobie sprawę ze znaczenia tych wielkości, światowy rekord opadów wynosi 174 L/h/ m² przez 4h30, w USA i nie został pobity od 1942r. (National oceanic and atmospheric administration, USDC) a w Paryżu spada średnio 2 L/h/m² (www.Paris.fr).
Przeznaczenie :
do uprawiania żeglarstwa w trudnych warunkach atmosferycznych.
Gwarancja
2 lata

PORADY

Instrukcja obsługi
Prać nieprzemakalną Bluzę Offshoroa w pralce w 30°C. Prać na lewej stronie, z zapiętymi rzepami. Wybrać obfite płukanie i delikatne wirowanie. Suszyć rozwieszony. Okazjonalnie używać suszarki bębnowej, w minimalnej temperaturze, na minimalny czas, co poprawi stan impregnacji. Aby odzyskać pierwotny stan impregnacji, można również wyprasować tkaninę w temperaturze maks. 140°C, lub powlec impregnatem w sprayu marki Tribord.
Porady bagażu
Przechowywać w suchym miejscu, unikając umieszczania odzieży oznakowanej Novadry® na źródle ciepła typu grzejnik, co mogłoby uszkodzić membranę lub powłokę oddychającą.

DODATKOWE INFORMACJE

Nieprzemakalność
Tworzywo Beaufort 2L+, wyłącznie od Novadry, zapewnia pozostanie suchym, nawet w ulewnym deszczu. Podczas testu w symulatorze deszczu, bluza Offshoroa została poddana warunkom odpowiadającym deszczowi 300 L/h/m² przez 4 h i nie przeciekła przez nią ani jedna kropla wody. Nieprzemakalność tworzywa jest gwarantowana na poziomie ciśnienia wyższym niż 10000 mm słupa wody. Wszystkie szwy są w 100% szczelne.
Czym jest test nieprzemakalności zwany testem natryskowym?
Protokołowany test, podczas którego ubranie umieszcza się pod natryskiem odtwarzającym różne warunki pogodowe. Wszystkie nasze produkty są w 100% nieprzemakalne po przejściu testu trwającego ponad 4h, symulującego deszcz o intensywności od 300 L/H/m² do 450 L/H/m², zależnie od przeznaczenia produktu. Aby zdać sobie sprawę ze znaczenia tych wielkości, światowy rekord opadów wynosi 174 L/h/m² przez 4h30, w USA i nie został pobity od 1942r., a w Paryżu spada średnio 2 L/h/m².
Kaptur
Kaptur z podszewką z mesh jest wyposażony w regulację trójwymiarową, zapewniającą optymalny komfort. Możesz, więc, regulować wysokość kaptura za pomocą gumki z zaciskiem, pole widzenia za pomocą gumki z blokadą z tyłu głowy, i w końcu wysokość daszka za pomocą taśmy z rzepem umieszczonej na wierzchu głowy.
Ochrona dokumentów i akcesoriów multimedialnych
Bluza posiada dwie wewnętrzne, nieprzemakalne kieszenie na suwak, w tym jedną wszytą w patkę suwaka centralnego, która ma tę zaletę, że jest dostępna nawet przy zapiętej bluzie i posiada otwór do przełożenia słuchawek.
Szczelność na zakończeniach
W nadgarstkach podwójne mankiety z regulacją. Mankiet wewnętrzny z gumy syntetycznej dopasowywany na rzep, aby zapewnić doskonałą szczelność. Kołnierz wyposażony w elastyczny sznureczek, umożliwiający dokładne jego dopasowanie, aby ograniczyć przenikanie wody i powietrza do wnętrza.
Zapięcie bluzy
Centralne zapięcie na suwak z wtryskiwanego plastiku jest odporne na utlenianie powodowane przez sól, dzięki specyficznej budowie ząbków. Ponadto chronione jest podwójną patką zewnętrzną, aby zapewnić maksymalną nieprzemakalność bluzy.
Dół kurtki
Regulowany za pomocą szerokiej i wygodnej taśmy z rzepem, co pozwala zoptymalizować zatrzymanie ciepła, poprzez ograniczenie przenikania zimnego powietrza i zapewnianie maksymalnej nieprzemakalności bluzy.
Kieszenie do ogrzania rąk
Dwie kieszenie do ogrzania dłoni podszyte polarem wyposażone są, w jednym przypadku w tasiemkę sztormową, która pozwoli zabezpieczyć zawartość kieszeni, a w drugim w dużą obręcz na pasku, która umożliwia przymocowanie karabińczyka od zrywki bezpieczeństwa.
Widzialność
Odblaskowe naszywki 3M, umieszczone na rękawach, kołnierzu, kapturze i na logo Tribord, intensyfikują słabe źródła światła.
Czym jest oddychalność produktu i wskaźnik RET, który ją określa?
Oddychalność Twojej bluzy Offshoroa odpowiada jej zdolności do uwalniania pary wodnej powstałej podczas pocenia. Mierzona jest za pomocą Resistance Evaporative Transfert (Norma ISO 11092). RET jest wskaźnikiem odporności, im jest niższy, tym oddychalność tkaniny jest większa. RET między 6 a 9: doskonale oddychająca, między 10 a 13: dobrze oddychająca, między 14 a 17: oddychająca, między 18 a 20: słabo oddychająca, RET powyżej 20: nieoddychająca.
Impregnacja materiału
Impregnację materiału bluzy Offshoroa uzyskuje się poprzez nałożenie powłoki na jej zewnętrzną stronę. Ta powłoka powoduje ześlizgiwanie się wody z powierzchni materiału, bez jej wchłaniania. Tym sposobem materiał nie nasiąka wodą i pozostaje lekki, oddychający i ciepły. Ta powłoka powinna być odnawiana podczas całego okresu użytkowania ubrania. Produkty do jej odnawiania są w ofercie naszych sklepów.
Dlaczego wiatroszczelność produktu jest istotna?
Ważne jest, aby zabezpieczyć się przed wiatrem, zarówno podczas ruchu, jak i w spoczynku, ponieważ wiatr bardzo wychładza ciało. Zgodnie z modelem „Windchill”, który pozwala na pomiar temperatury odczuwanej pod wpływem wiatru i zimna: przy temp. 5°C, połączonej z wiatrem 30 km/h, temp. odczuwalna wynosi 0°C. Jeśli temp. powietrza wynosi 0°C, a prędkość wiatru 40 km/h, temp. odczuwalna wynosi -7°C. Bluza Offshoroa pozwala zapobiec takiemu działaniu wiatru.
Czym jest membrana HYDROFILOWA, nieprzemakalna i oddychająca?
Membrana działa etapami, odprowadzając pot. Po pierwsze, tkanina nasiąka parą wodną, aż do saturacji, następnie odprowadza wilgoć na zewnątrz dzięki różnicy ciśnień pomiędzy wewn. i zewn. stroną kurtki. Największą zaletą membrany hydrofilowej jest to, że nie jest porowata, nie trzeba więc jej obficie spłukiwać, aby pozbyć się kryształków pochodzących ze słonej wody. Poziom oddychalności jest dzięki temu stały.

Mogą Cię również zainteresować

HAUT DE PAGE