Automat oddechowy do nurkowania SUBEA SCD 100 INT

Ref :
8334353
Mocne strony
Automat z anatomicznym ustnikiem, stworzonym we współpracy z ortodontami. Ergonomiczne dysze wydechu kanalizują strumień powietrza przy policzkach.
549,99 zł*

Zalety

Solidność
Nieodciążony 1. stopień działa równie dobrze w ciepłych, jak i zimnych wodach.
Komfortowy ustnik
Wyjątkowy, anatomiczny ustnik, stworzony we współpracy z ortodontami.
Widoczność
Dysze wydechu kanalizują strumień powietrza poza polem widzenia.
Łatwość oddychania
Ergonomiczny dekiel zapobiega ciągłemu wyciekowi powietrza z automatu.

CHARAKTERYSTYKA

Kompozycja
Klin : 100.0% Mosiądz Oprawa : 75.0% Poliamid 12 (PA12), 15.0% Mosiądz, 5.0% Silikon, 5.0% Stal
Approved by
Wszystkie automaty nurkowe SUBEA powstały także dzięki praktycznym testom użytkowania (Analiza Statyczna, Dynamiczna i Biomechaniczna) przeprowadzonym przy udziale DAN Europe*, w roli niezależnego specjalisty i konsultanta. *DAN Europe (Divers Alert Network Europe) jest medyczną i badawczą międzynarodową organizacją non-profit, której działalność poświęcona jest bezpieczeństwu i zdrowiu nurków.
Tests
Nasz partner techniczny: Planet Ocean (5-gwiazdkowe centrum nurkowe PADI) zlokalizowane w Water Sports Center by Decathlon w Hendaye - Francja. Centrum używa sprzętu nurkowego SUBEA przez cały rok. Zespół instruktorów nurkowania uczestniczy w wymagający sposób w tworzeniu produktów SUBEA: od fazy projektowej z zespołem (szefowie produktu, designerzy i inżynierowie), po długoterminowe testy użytkowania z pomocą nurków z bazy (od początkujących po instruktorów szkolących się przez cały rok).
Przeznaczenie :
dla początkujących nurków i klubów nurkowych. Ten nieodciążony automat działa zarówno w ciepłych, jak i zimnych wodach.
Gwarancja
Dostępność części zamiennych koniecznych do użytkowania produktu: 2 lata.
Pobierz instrukcję

PORADY

Instrukcja obsługi
Po szczególnie intensywnym sezonie, lub długim okresie braku aktywności, TRIBORD zaleca przegląd, oraz konserwację coroczną, lub po 100 nurkowaniach, aby utrzymać gwarancję.
Porady bagażu
Ważne jest, aby sprzęt do nurkowania przechowywać z dala od źródeł wytwarzających ozon. Konserwuj sprzęt w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i bezpośredniego działania słońca.
Ograniczenia dotyczące stosowania
Nurkowanie wymaga odpowiednich uprawnień.

DODATKOWE INFORMACJE

Nieodciążony pierwszy stopień działa równie dobrze w ciepłych, jak i zimnych wodach
Automat Subea SCD 100 jest "klubowym" automatem, wyróżniającym się niezawodnością, solidnością i łatwością konserwacji. Ten automat Tribord nie jest odciążony, działa zarówno w ciepłych jak i zimnych wodach, wymaga jedynie większego wysiłku oddechowego w zależności od głębokości.
Drugi stopień i łatwiejszy wdech
Drugi stopień automatu ma za zadanie przełożyć naturalne oddychanie na konstrukcję mechaniczną. Drugi stopień dobrej jakości może w znaczący sposób ograniczyć poziom stresu, czym przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa nurka, dostarczając powietrze w łatwiejszy sposób i w odpowiedniej ilości, nie wywołując przy tym większego wysiłku oddechowego. Wdech jest swobodny dzięki hydrodynamicznym otworom w deklu. Wyjątkowa budowa dekla zapobiega ciągłemu wyciekowi powietrza z automatu.
Wydech: lepsza widoczność i mniejszy hałas
Podczas wydechu ergonomiczna dysza wydechu kieruje pęcherzyki powietrza w kierunku policzków, aby hałas nie przeszkadzał nurkowi i aby bąbelki powietrza nie zasłaniały widoku. Mniejszy dyskomfort podczas nurkowania i więcej przyjemności!
Automaty SUBEA: wyjątkowy, anatomiczny, opatentowany ustnik!
Ten ustnik został tak zaprojektowany, aby zapewnić komfort trzymania, dzięki anatomicznemu kształtowi opracowanemu we współpracy z ortodontami. Wyjątkowy kształt tego ustnika ułatwia trzymanie go, dzięki skrzydełkom na podniebieniu, podparciu dla języka, oraz różnicy grubości i gęstości materiału (mono lub bi-density), która uwzględnia kąt zamykania szczęk.
Waga i długość węża
Waga pierwszego stopnia: 660 gramów. Waga drugiego stopnia: 200 gramów. Całkowita waga: 965 gramów. Długość węża: 75 cm.
Atestowanie automatów
Automaty oddechowe SUBEA-TRIBORD SCD 100 z pierwszym stopniem nieodciążonym są dopuszczone do użytkowania w zimnych wodach (4-10 °C), oraz w cieplejszych wodach (temperatura powyżej +10 °C).
Konserwacja
Nigdy nie używaj rozpuszczalników lub produktów na bazie węglowodorów do samodzielnego czyszczenia lub smarowania automatu. Nigdy nie używać spray'ów, gdyż znajdujące się w nich gazy propelenty mogą uszkadzać plastik.
Porady dotyczące przechowywania
- Automat na cieplejsze wody: automat do użytku w wodach o temperaturze wyższej niż + 10°C. - Automat na zimne wody: automat do użytku w wodach o temperaturze niższej niż + 10 °C, i homologowany w teście certyfikacyjnym wykonywanym w temperaturze +4 °C. Kiedy temperatura powietrza lub wody jest niższa niż 10 °C, nurkowanie nazywane jest "nurkowaniem w zimnych wodach".
Przegląd automatów
Subea zaleca wykonywanie przeglądu automatów oddechowych co dwa lata, oraz wzrokowej inspekcji ich stanu co najmniej raz do roku. Oba te przeglądy powinny być wykonane przez serwis certyfikowany przez Subea. Przegląd jest zalecany także po szczególnie intensywnym sezonie (ponad 100 nurkowań) lub długim okresie nieużywania. http://atelier.decathlon.fr/nos-prestations/sports-deau/prestastions-sport-deau
Gwarancja
Produkty Subea-Tribord są objęte dwuletnią gwarancją (zgodnie z przepisami obowiązującymi w każdym z krajów) od momentu zakupu, oraz dwuletnią (zgodnie z przepisami obowiązującymi w każdym z krajów) od momentu ujawnienia wady dla gwarancji dotyczącej wad ukrytych. Nasze produkty przeznaczone są do amatorskiego użytku sportowego. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez uderzenia, wynikających z nieodpowiedniego użytkowania lub normalnego zużycia.
Czym jest marka SUBEA?
Tribord Nurkowanie zmienia się w SUBEA, markę Decathlonu dedykowaną sportom nurkowym (snorkeling, nurkowanie z butlami, łowiectwo podwodne i freediving). Stopniowo oznakowanie wszystkich naszych produktów zostanie zmienione. Dlaczego SUBEA? Ponieważ: "SUBaquatic Experiences are Amazing"! Więcej informacji na stronie: www.subea.com
HAUT DE PAGE