Automat oddechowy do nurkowania SCD 500 INT

Ref :
8334038
Mocne strony
Automat z anatomicznym ustnikiem, stworzonym we współpracy z ortodontami. Ergonomiczne dysze wydechu kanalizują strumień powietrza przy policzkach.
649,99 zł619,99 zł*
Available price from 30/11/2016 and while stocks last on Decathlon

Zalety

Komfortowy ustnik
Wyjątkowy, anatomiczny ustnik, stworzony we współpracy z ortodontami.
Widoczność
Dysze wydechu kanalizują strumień powietrza poza polem widzenia.
Łatwość oddychania
Ergonomiczny dekiel zapobiega ciągłemu wyciekowi powietrza z automatu.
Łatwość montażu / demontażu
Automat z zaworem do butli w systemie INT (strzemiączko).

CHARAKTERYSTYKA

Kompozycja
Konstrukcja : 100.0% Mosiądz Oprawa : 50.0% Poliamid 12 (PA12), 21.0% Żywica, 15.0% Poliuretan, 10.0% Stal nierdzewna, 2.0% Polichlorek winylu (PVC), 2.0% Mosiądz Wierzch buta : 100.0% Silikon
Approved by
Wszystkie automaty nurkowe SUBEA powstały także dzięki praktycznym testom użytkowania (Analiza Statyczna, Dynamiczna i Biomechaniczna) przeprowadzonym przy udziale DAN Europe*, w roli niezależnego specjalisty i konsultanta. *DAN Europe (Divers Alert Network Europe) jest medyczną i badawczą międzynarodową organizacją non-profit, której działalność poświęcona jest bezpieczeństwu i zdrowiu nurków.
Tests
Nasz partner techniczny: Planet Ocean (5-gwiazdkowe centrum nurkowe PADI) zlokalizowane w Water Sports Center by Decathlon w Hendaye - Francja. Centrum używa sprzętu nurkowego SUBEA przez cały rok. Zespół instruktorów nurkowania uczestniczy w wymagający sposób w tworzeniu produktów SUBEA: od fazy projektowej z zespołem (szefowie produktu, designerzy i inżynierowie), po długoterminowe testy użytkowania z pomocą nurków z bazy (od początkujących po instruktorów szkolących się przez cały rok).
Przeznaczenie :
dla doświadczonych nurków.Automat z 1. stopniem odciążonym zapewniający realną poprawę komfortu oddychania
Gwarancja
Dostępność części zamiennych koniecznych do użytkowania produktu: 2 lata.
Pobierz instrukcję

PORADY

Instrukcja obsługi
Po szczególnie intensywnym sezonie, lub długim okresie braku aktywności, TRIBORD zaleca przegląd, oraz konserwację coroczną, lub po 100 nurkowaniach, aby utrzymać gwarancję.
Porady bagażu
Ważne jest, aby sprzęt do nurkowania przechowywać z dala od źródeł wytwarzających ozon. Konserwuj sprzęt w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i bezpośredniego działania słońca.
Ograniczenia dotyczące stosowania
Nurkowanie wymaga odpowiednich uprawnień.

DODATKOWE INFORMACJE

Pierwszy stopień odciążony, swobodniejsze oddychanie
Pierwszy stopień automatu nurkowego Subea 500 wyposażony jest w odciążony tłok z obrotową głowicą, co poprawia jakość oddychania, niezależnie od głębokości. Wyposażony jest w 2 wyjścia wysokiego ciśnienia (HP) oraz 4 wyjścia średniego ciśnienia (LP). Pierwsze stopnie tłokowe odciążone preferowane są przez wymagających nurków sportowych i zawodowych. Wąż o długości 75 cm.
Drugi stopień i łatwiejszy wdech
Drugi stopień automatu ma za zadanie przełożyć naturalne oddychanie na konstrukcję mechaniczną. Drugi stopień dobrej jakości może w znaczący sposób ograniczyć poziom stresu, czym przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa nurka, dostarczając powietrze w łatwiejszy sposób i w odpowiedniej ilości, nie wywołując przy tym większego wysiłku oddechowego. Wdech jest swobodny dzięki hydrodynamicznym otworom w deklu. Wyjątkowy design dekla zapobiega ciągłemu wyciekowi powietrza z automatu.
Wydech: lepsza widoczność i mniejszy hałas
Podczas wydechu ergonomiczna dysza wydechu kieruje pęcherzyki powietrza na wysokości policzków, aby hałas nie przeszkadzał nurkowi i aby bąbelki powietrza nie zasłaniały widoku. Mniejszy dyskomfort podczas nurkowania i więcej przyjemności!
Automaty SUBEA: wyjątkowy, anatomiczny, opatentowany ustnik!
Ten ustnik został tak zaprojektowany, aby zapewnić komfort trzymania, dzięki anatomicznemu kształtowi opracowanemu we współpracy z ortodontami. Wyjątkowy kształt tego ustnika ułatwia trzymanie go, dzięki skrzydełkom na podniebieniu, podparciu dla języka, oraz różnicy grubości i gęstości materiału (mono lub bi-density), która uwzględnia kąt zamykania szczęk.
Waga i długość węża
Waga pierwszego stopnia: 935 gramów. Waga drugiego stopnia: 200 gramów. Całkowita waga z wężem: 1285 gramów. Długość węża: 75 cm.
Atestowanie automatów
Automaty oddechowe SUBEA-TRIBORD SCD 500 z pierwszym stopniem odciążonym są dopuszczone do użytkowania w cieplejszych wodach (temperatura powyżej +10 °C).
Konserwacja
Nigdy nie używaj rozpuszczalników lub produktów na bazie węglowodorów do samodzielnego czyszczenia lub smarowania automatu. Nigdy nie używać spray'ów, gdyż znajdujące się w nich gazy propelenty mogą uszkadzać plastik.
Przegląd automatów
Subea zaleca wykonywanie przeglądu automatów oddechowych co dwa lata, oraz wzrokowej inspekcji ich stanu co najmniej raz do roku. Oba te przeglądy powinny być wykonane przez serwis certyfikowany przez Subea. Przegląd jest zalecany także po szczególnie intensywnym sezonie (ponad 100 nurkowań) lub długim okresie nieużywania. http://atelier.decathlon.fr/nos-prestations/sports-deau/prestastions-sport-deau
Porady dotyczące przechowywania
Ważne jest, aby sprzęt nurkowy przechowywać z dala od źródeł ozonu (silniki elektryczne, kuchenki, etc.) i chronić go przed promieniowaniem ultrafioletowym. W przeciwnym razie uszczelki mogą szybciej ulec zniszczeniu i wpłynąć na bezpieczeństwo nurkowania lub poprawne działanie automatu. Konserwuj sprzęt w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i bezpośredniego działania słońca.
Gwarancja
Produkty Subea-Tribord są objęte dwuletnią gwarancją (zgodnie z przepisami obowiązującymi w każdym z krajów) od momentu zakupu, oraz dwuletnią (zgodnie z przepisami obowiązującymi w każdym z krajów) od momentu ujawnienia wady dla gwarancji dotyczącej wad ukrytych. Nasze produkty przeznaczone są do amatorskiego użytku sportowego. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez uderzenia, wynikających z nieodpowiedniego użytkowania lub normalnego zużycia.
Czym jest marka SUBEA?
Tribord Nurkowanie zmienia się w SUBEA, markę Decathlonu dedykowaną sportom nurkowym (snorkeling, nurkowanie z butlami, łowiectwo podwodne i freediving). Stopniowo oznakowanie wszystkich naszych produktów zostanie zmienione. Dlaczego SUBEA? Ponieważ: "SUBaquatic Experiences are Amazing"! Więcej informacji na stronie: www.subea.com
HAUT DE PAGE