• Automat nurkowy SUBEA 100 z 1 stopniem tłokowym nieodciążonym
  • Automat nurkowy SUBEA 100 z 1 stopniem tłokowym nieodciążonym
  • Automat nurkowy SUBEA 100 z 1 stopniem tłokowym nieodciążonym
  • Automat nurkowy SUBEA 100 z 1 stopniem tłokowym nieodciążonym
  • Automat nurkowy SUBEA 100 z 1 stopniem tłokowym nieodciążonym
  • Automat nurkowy SUBEA 100 z 1 stopniem tłokowym nieodciążonym
  • Automat nurkowy SUBEA 100 z 1 stopniem tłokowym nieodciążonym
  • Automat nurkowy SUBEA 100 z 1 stopniem tłokowym nieodciążonym
  • Automat nurkowy SUBEA 100 z 1 stopniem tłokowym nieodciążonym
  • Automat nurkowy SUBEA 100 z 1 stopniem tłokowym nieodciążonym

Automat nurkowy SUBEA 100 z 1 stopniem tłokowym nieodciążonym

Ref :
8334353
Mocne strony
Automat z anatomicznym ustnikiem, stworzonym we współpracy z ortodontami. Ergonomiczne dysze wydechu kanalizują strumień powietrza przy policzkach.
549,99 zł*

Zalety

Komfortowy ustnik
Wyjątkowy, anatomiczny ustnik, stworzony we współpracy z ortodontami. 1 gęstość.
Łatwość oddychania
Ergonomiczne dysze wydechu i dekiel, kanalizują strumień powietrza.
Solidność
Nieodciążony 1. stopień działa równie dobrze w ciepłych, jak i zimnych wodach.

CHARAKTERYSTYKA

Kompozycja
Klin : 100.0% Mosiądz Oprawa : 75.0% Poliamid 12 (PA12), 15.0% Mosiądz, 5.0% Silikon, 5.0% Stal
Approved by
Wszystkie automaty powstały także dzięki praktycznym testom użytkowania (Analiza Statyczna, Dynamiczna i Biomechaniczna) przeprowadzonym przy udziale DAN Europe, w roli niezależnego specjalisty i konsultanta. DAN Europe (Divers Alert Network Europe) jest międzynarodową organizacją non-profit, medyczną i badawczą, której działalność dedykowana jest bezpieczeństwu i zdrowiu nurków.
Tests
Nasz partner techniczny: Planet Ocean. Jest to centrum nurkowe 5 gwiazdkowe PADI usytuowane w Tribordzie. Centrum używa sprzętu Tribord przez cały rok. Zespół instruktorów nurkowania uczestniczy w wymagający sposób w tworzeniu produktów nurkowych Tribord, od fazy koncepcyjnej, z szefem produktu, designerami i inżynierami, poprzez fazę prób prototypów, aż do testów zużycia podczas długiego użytkowania, przy pomocy nurków od poziomu początkującego, aż do instruktorów szkolących przez cały rok.
Przeznaczenie :
dla początkujących nurków i klubów nurkowych. Ten nieodciążony automat działa zarówno w ciepłych, jak i zimnych wodach.
Gwarancja
2 lata
Pobierz instrukcję

PORADY

Instrukcja obsługi
Po szczególnie intensywnym sezonie, lub długim okresie braku aktywności, TRIBORD zaleca przegląd, oraz konserwację coroczną, lub po 100 nurkowaniach, aby utrzymać gwarancję.
Porady bagażu
Ważne jest, aby sprzęt do nurkowania przechowywać z dala od źródeł wytwarzających ozon. Konserwuj sprzęt w suchym miejscu, z dala od źródeł ciepła i bezpośredniego działania słońca.
Ograniczenia dotyczące stosowania
Nurkowanie wymaga odpowiednich uprawnień.

DODATKOWE INFORMACJE

ŁATWOŚĆ WDECHU/WYDECHU
Ergonomiczne dysze wydechu kanalizują strumień powietrza przy policzkach. Wdech jest swobodny, dzięki hydrodynamicznym otworom w deklu.
Automaty SUBEA: wyjątkowy anatomiczny ustnik!
Te automaty zostały tak zaprojektowane, aby zapewnić komfort trzymania, dzięki anatomicznemu ustnikowi zaprojektowanemu we współpracy z ortodontami. Wyjątkowy kształt tego ustnika ułatwia trzymanie go, dzięki skrzydełkom na podniebieniu, podparciu dla języka, oraz różnicy grubości i gęstości materiału (mono lub bi-density), która uwzględnia kąt zamykania szczęk.
Drugi stopień i łatwiejszy wdech
Drugi stopień automatu ma za zadanie przełożyć naturalne oddychanie na konstrukcję mechaniczną. Drugi stopień dobrej jakości może w znaczący sposób ograniczyć poziom stresu, czym przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa nurka, dostarczając powietrze w łatwiejszy sposób i w odpowiedniej ilości, nie wywołując przy tym większego wysiłku oddechowego. Wdech jest swobodny, dzięki hydrodynamicznym otworom w deklu.
Wydech: lepsza widoczność i mniejszy hałas
Podczas wydechu ergonomiczna dysza wydechu kieruje pęcherzyki powietrza na wysokości policzków, aby hałas nie przeszkadzał nurkowi i aby bąbelki powietrza nie zasłaniały widoku.
Nieodciążony pierwszy stopień działa równie dobrze w ciepłych, jak i zimnych wodach
Automat Subea 100  jest "klubowym" automatem marki Tribord, wyróżniającym się niezawodnością, solidnością i łatwością konserwacji. Ten automat Tribord nie jest odciążony, działa zarówno w ciepłych jak i zimnych wodach, wymaga jedynie większego wysiłku oddechowego w zależności od głębokości.
Woda 1/3
Automaty oddechowe TRIBORD z pierwszym stopniem nieodciążonym są dopuszczone do użytkowania w zimnych wodach (temperatura poniżej +10 °C). Automaty oddechowe TRIBORD z pierwszym stopniem odciążonym są dopuszczone do użytkowania w cieplejszych wodach (temperatura powyżej +10 °C). Zgodnie z normą EN 250: 2014, woda jest uznawana za zimną, kiedy jej temperatura wynosi poniżej + 10 °C.
Woda 2/3
- Automat na cieplejsze wody: automat do użytku w wodach o temperaturze wyższej niż + 10°C. - Automat na zimne wody: automat do użytku w wodach o temperaturze niższej niż + 10 °C, i homologowany w teście certyfikacyjnym wykonywanym w temperaturze +4 °C. Kiedy temperatura powietrza lub wody jest niższa niż 10 °C, nurkowanie nazywane jest "nurkowaniem w zimnych wodach".
Woda 3/3
Kiedy temperatura powietrza lub wody jest niższa niż 5 °C, nurkowanie nazywane jest "nurkowaniem w lodowatych wodach". Nurkowanie w lodowatych wodach jest niezwykle niebezpieczne i wymaga specjalnego wyszkolenia, sprzętu, przygotowania, oraz specjalnych procedur. Należy dostosować izolację termiczną w zależności od temperatury wody, w której odbywa się nurkowanie, oraz od rodzaju wykonywanej pracy.
SERWIS: Serwis Posprzedażowy
http://atelier.decathlon.fr/nos-prestations/sports-deau/prestastions-sport-deau

Mogą Cię również zainteresować

HAUT DE PAGE