• Ciepła kurtka żeglarska Kostabero damska
 • Ciepła kurtka żeglarska Kostabero damska
 • Ciepła kurtka żeglarska Kostabero damska
 • Ciepła kurtka żeglarska Kostabero damska
 • Ciepła kurtka żeglarska Kostabero damska
 • Ciepła kurtka żeglarska Kostabero damska
 • Ciepła kurtka żeglarska Kostabero damska
 • Ciepła kurtka żeglarska Kostabero damska
 • Ciepła kurtka żeglarska Kostabero damska
 • Ciepła kurtka żeglarska Kostabero damska
 • Ciepła kurtka żeglarska Kostabero damska

Ciepła kurtka żeglarska Kostabero damska

Ref :
8344149
Mocne strony
Nieprzemakalna i ciepła kurtka, w której nie zmokniesz! Jej podszewka, krój i wykonanie sprawią, że zapomnisz, że masz ją na sobie, nawet w deszczową, zimną i wietrzną pogodę.
179,99 zł*

Zalety

Nieprzemakalność
>5000 mm. Test. w deszczu 100 L/h/m² przez 4 h. Szwy szczelne w 100%.
Izolacja termiczna
Podszewka z watoliny 100 g/m² w połączeniu z mikrofibrą 120 g/m². Izolacja ****.
Ochrona przed wiatrem
Wysoki polarowy kołnierz i impregnowana tkanina zapob. wychłodzeniu przez wiatr.
Oddychalność
Hydrofilowa powłoka Novadry umożliwia odprowadzanie potu (RET = 12).
Łatwe użytkowanie
2 kieszenie na suwak na dłonie.

CHARAKTERYSTYKA

Typ
kurtka
Typ żeglugi
żeglarstwo przybrzeżne
Częstotliwość
regularna
Composition
Zewnątrz: 100% poliamid.Ocieplenie: 100 g/m² 100% poliester. Podszewka: 100% poliamid.
Test lab terrain
Novadry odtwarza warunki deszczowe w swoim symulatorze warunków meteorologicznych. W tym teście po 4 h pod deszczem o natężeniu 100 L/h/m² nasza kurtka Kostabero zapewnia użytkownikowi pozostanie suchym.
Przeznaczenie :
Dla kobiet pływających w rejsy przybrzeżne, do ochrony przed deszczem, zimnem i wiatrem, na morzu i na lądzie.
Gwarancja
2 lata

PORADY

Instrukcja obsługi
Prać ciepłą Kurtkę Kostabero nieprzemakalną w pralce na 30°C, odwróconą na lewą stronę i z zapiętymi rzepami, bez dodatku płynów zmiękczających. Wybrać obfite płukanie i delikatne wirowanie. Suszyć rozwieszony. Okazjonalnie używać suszarki bębnowej, w minimalnej temperaturze, na minimalny czas, co poprawi stan impregnacji. Aby odzyskać pierwotny stan impregnacji, można również wyprasować tkaninę w temperaturze maks. 110°C, lub powlec sprayem zapewniającym nieprzemakalność Tribord.
Porady bagażu
Przechowywać w suchym miejscu, unikając umieszczania odzieży oznakowanej Novadry® na źródle ciepła, typu grzejnik, co mogłoby uszkodzić powłokę oddychającą.

DODATKOWE INFORMACJE

Nieprzemakalność
Wyjątkowe tworzywo Novadry zapewnia pozostanie suchym, nawet w ulewnym deszczu. Podczas testu w symulatorze deszczu, kurtka została poddana warunkom odpowiadającym deszczowi o natężeniu 100 L/h/m² przez 4 h, i nie przeciekła przez nią ani jedna kropla wody. Nieprzemakalność tworzywa jest gwarantowana na poziomie ciśnienia wyższym niż 5000 mm słupa wody. Wszystkie szwy są w 100% szczelne.
Kaptur
Kaptur łatwo chowa się do kieszeni w kołnierzu. Wyposażony jest w elastyczny sznurek do regulacji z dwoma zaciskami, dla lepszej ochrony przed niepogodą.
Kieszenie do ogrzania rąk
Dwie szerokie kieszenie na dłonie na suwak pozwolą schronić ręce przed wiatrem i deszczem oraz schować, jeśli trzeba, niezbędne akcesoria. Dzięki polarowej podszewce ręce pozostają suche i ciepłe.
Dopasowanie w nadgarstku
Dół rękawów jest wyposażony w paski z rzepami, umożliwiające dopasowanie zapięcia w nadgarstkach oraz ograniczające wpływ powietrza i wody.
Zapięcie kurtki
Centralne zapięcie na suwak z wtryskiwanego plastiku (jak przy kieszeniach) jest odporne na utlenianie powodowane przez sól, dzięki specyficznej budowie ząbków. Ponadto chronione jest patką zewnętrzną i dodatkową patką z rynienką pod spodem, aby zapewnić optymalną nieprzemakalność. Dół kurtki jest dopasowywany za pomocą gumki ze stoperem.
Podszewka kurtki
Kurtka jest w całości podszyta watoliną z recyclingu 100 g/m² połączoną z mikrofibrą 120 g/m², która zapewnia ochronę termiczną na poziomie współczynnika clo = 2,33 punktu.
Czym jest oddychalność produktu i wskaźnik RET, który ją określa?
Test protokołowany, podczas którego umieszcza się ciepłą kurtkę Kostabero pod natryskiem, odtwarzającym różne warunki klimatyczne. Wszystkie nasze produkty są w 100% nieprzemakalne po przejściu testu trwającego ponad 4h, symulującego deszcz o intensywności od 100 L/h/m² do 450 L/h/m², zależnie od przeznaczenia produktu.
Impregnacja materiału
Impregnację materiału ciepłej kurtki Kostabero uzyskuje się poprzez nałożenie powłoki na jej zewnętrzną stronę. Ta powłoka powoduje ześlizgiwanie się wody z powierzchni materiału, bez jej wchłaniania. Tym sposobem materiał nie nasiąka wodą i pozostaje lekki, oddychający i ciepły. Ta powłoka powinna być odnawiana podczas całego okresu użytkowania ubrania. Produkty do jej odnawiania są w ofercie naszych sklepów.
Dlaczego wiatroszczelność produktu jest istotna?
Bardzo ważne jest, aby zabezpieczyć się przed wiatrem, zarówno podczas ruchu, jak i w spoczynku, ponieważ wiatr bardzo wychładza ciało. Zgodnie z modelem „Windchill”, który pozwala na pomiar temperatury odczuwanej pod wpływem wiatru i zimna: przy temp. 5°C, połączonej z wiatrem 30 km/h, temp. odczuwalna wynosi 0°C. Jeśli temp. powietrza wynosi 0°C, a prędkość wiatru 40 km/h, temp. odczuwalna wynosi -7°C. Kurtka Kostabero pozwala zlikwidować wychładzający wpływ wiatru.

Opinie użytkowników

Rozkład ocen
 • kurtka Tribord
  21 Feb 2016
  zamki, krój -

  Kurtkę kupiłam we wrześniu i nosze ją przez cały czas. Sprawdza sie na tą lekka zimę.

 • Super;-)
  25 Dec 2015
  - -

  Polecam super kurtka

 • pozytywny
  16 Dec 2015
  - -

  bardzo fajna ciepła kurtka

HAUT DE PAGE